رنو ۵ به ایران بر‌می‌گردد؟

رنو ۵ به ایران بر‌ می‌ گردد؟

رنو ۵ به ایران بر‌می‌ گردد؟

به گزارش پایگاه خبری امداد خودرو ایران به نقل از دنیای اقتصاد درباره رنو ۵ به ایران بر‌می‌گردد؟، رنو 5 به عنوان یکی از مدل‌ های جذاب و مهم در تاریخ خودروسازی فرانسه شناخته می‌ شود و همین هفته گذشته تیزری از مدل تولیدی E-teche آن منتشر شد. این خودرو مطابق با ساختار مدل کلیو ساخته خواهد شد تا هزینه‌های تولید را در مقایسه با زویی نزدیک به یک‌ سوم کاهش دهد. در این مطلب رنو ۵ به ایران بر‌می‌گردد؟ به بررسی این خبر می پردازیم. با ما همراه باشید.

ویژگی های رنو 5

پیشرانه e-motor این خودرو می‌ تواند 134 اسب‌ بخار قدرت تولید کند. در ابتدا، رنو 5 E-Tech صرفا با یک باتری 52 کیلووات‌ساعتی برای برد 400کیلومتر (بر مبنای WLTP) به فروش می‌رسد. البته یک نوع ارزان‌ تر آن با بسته 40کیلووات‌ساعتی و برد کوتاه‌‌تر بعدا اضافه خواهد شد. رنو5 جدید چراغ متصل در نمای پشتی را از دست داده است تا راه را برای یک قطعه مشکی‌رنگ باز کند. آینه‌های جانبی بزرگ‌تر و دستگیره‌های سنتی برای در‌های جلو وجود دارد. دستگیره در‌های عقب که روی ستون C نصب شده، اکنون بزرگ‌تر شده‌اند. سقف مشکی و تریم قرمز‌رنگ نشان می‌دهند که رنو به دنبال یک نسخه رده‌بالا از یک خودروی برقی کوچک است. در تصاویر منتشر‌شده، چراغ نشانگر شارژ روی کاپوت که در تیزر حضور داشت، دیده می‌شود.

رنو ۵ به ایران بر‌می‌گردد؟

قیمت رنو 5

یکی از جزئیات دقیقی که می‌توانیم متوجه شویم، این است که یک پورت شارژ در گلگیر‌ های جلوی چپ و راست وجود دارد. حتی طراحی رینگ‌ها نیز تا حد زیادی از کانسپت آن نشات گرفته است، اگر چه کمی کوچک‌ تر به نظر می‌ رسند.طبق آنچه رنو اعلام کرده، قیمت این خودرو حدود 25 هزار یورو یا 27هزار دلار است و اولین نمایش جهانی آن 26 فوریه در نمایشگاه خودروی ژنو 2024 خواهد بود. باید منتظر ماند و دید حالا که تب خودروهای برقی در ایران بالا گرفته، آیا نسل جدید رنو5 نیز مهمان بازار خودروی کشور خواهد شد؟ اگر نرخ فعلی دلار را ملاک قرار دهیم، قیمت علی‌الحساب و پایه رنو5 در بدو ورود به ایران، زیر یک‌میلیارد و 300میلون تومان خواهد بود.

البته با در نظر گرفتن سایر هزینه‌ ها مانند تعرفه، عوارض و مالیات و همچنین سود واردکننده، قطعا قیمت تمام‌ شده رنو 5 برقی برای مشتریان ایرانی بالا تر خواهد بود. البته خودرو های برقی در مقایسه با مدل‌ های بنزینی، در مجموع می‌ توانند برای ایرانی‌ ها ارزان‌تر در‌بیایند. زیرا تعرفه بسیار کمتری دارند. به عبارت بهتر، بین دو مدل خودروی خارجی هم‌قیمت- یکی برقی و دیگری بنزینی – قیمت تمام‌شده مدل برقی برای مشتریان ایرانی کمتر خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا