اخراج کارمندان شیائومی برای افشای اطلاعات خودروی برقی

اخراج کارمندان شیائومی برای افشای اطلاعات خودروی برقی

اخراج کارمندان شیائومی برای افشای اطلاعات خودروی برقی

به گزارش پایگاه خبری امداد خودرو ایران به نقل از ایسنا درباره اخراج کارمندان شیائومی برای افشای اطلاعات خودروی برقی، ماه‌ هاست گزارش‌ های متعددی در شبکه‌ های اجتماعی چین منتشر می‌ شود که حاوی اطلاعات محرمانه درباره کسب و کار خودروی برقی شیائومی است. کمپانی شیائومی که برای مزیت قیمت پایین در بازار تلفن هوشمند معروف است، به دلیل گمانه‌ زنی‌ ها درباره عرضه قریب الوقوع نخستین مدل خودرو ی برقی این شرکت، توجه شهروندان چینی را جلب کرده است.

این شرکت در پستی در شبکه اجتماعی ویبو اعلام کرد: سه کارمند خود را به دلیل انتشار اطلاعات نادرست بدون اجازه در زمان کنفرانس برگزار شده توسط شرکت‌ های کارگزاری و سرمایه گذاری و گمراه کردن بازار ها و مختل کردن فعالیت بخش خودروی برقی شیائومی، اخراج کرده است. بر اساس گزارش تِک نود، شیائومی قصد دارد علیه این سه نفر و همچنین دو رسانه چینی به دلیل انتشار تصاویری از خودروی برقی آینده این شرکت، شکایت کند.

گروهی خودروسازی پکن، پکن شیائومی SU7 را می سازد.

پکن شیائومی SU7

اطلاعاتی که توسط وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین در روز چهارشنبه منتشر شد، نشان می‌ دهد که خودروی برقی شیائومی، نام تجاری پکن شیائومی SU7 را خواهد داشت و توسط شرکت دولتی «گروهی خودروسازی پکن» تولید می‌ شود. این خودرو ظاهر بیرونی براق و گزینه نصب فناوری حسگر معروف به لیدار در بالای صفحه شیشه‌ ای خود برای رانندگی پیشرفته را دارد. حداکثر سرعت آن، 265 کیلومتر در ساعت و وزن آن 2.66 تن است.

شیائومی پیش از این اعلام کرده بود که خودروی برقی این شرکت رسما در نیمه اول سال میلادی آینده عرضه می‌ شود. شیائومی که یکی از بزرگترین برند های محصولات الکترونیکی مصرفی چین است. به شرکت‌ های دیگر فناوری مانند شرکت هواوی ملحق می‌ شود که وارد بازار خودرو های برقی شده‌ اند. محصولات این شرکت‌ ها مجهز به ویژگی‌ های فناوری است و با قابلیت‌ هایی مانند کنترل صدا و نرم‌ افزار دستیار رانندگی، محبوب رانندگان هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا