خودرو های بالای ۳ میلیارد تومان مشمول مالیات سالانه می‌ شوند

خودرو های بالای ۳ میلیارد تومان مشمول مالیات سالانه می‌ شوند

خودرو های بالای ۳ میلیارد تومان مشمول مالیات سالانه می‌ شوند

به گزارش پایگاه خبری امداد خودرو ایران به نقل از فارس درباره موضوع خودرو های بالای ۳ میلیارد تومان مشمول مالیات سالانه می‌ شوند، بر اساس بند «د» تبصره 5 لایحه بودجه سال آینده که به تصویب نمایندگان مجلس رسیده است. سال آینده انواع خودروی سواری. وانت دوکابین دارای شماره انتظامی شخصی در اختیار مالکان اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی که قیمت روز خودروی آنها بیش از 3 میلیارد تومان باشد. نسبت به مازاد بر این مبلغ مشمول مالیات سالانه خودرو به نرخ یک درصد می‌ شوند.

طبق این مصوبه مأخذ محاسبه مالیات خودرو موضوع این بند از لایحه قیمت روز خودرو تعیین شده است. که توسط سازمان امور مالیاتی کشور تعیین خواهد شد. سازمان مزبور مکلف است مراتب را به نحو متقضی بر اساس اطلاعات دریافتی از پلیس راهور. تا پایان خرداد ماه 1403 به صورت برخط به سازمان امور مالیاتی کشور ارائه کند.

خودرو های بالای ۳ میلیارد تومان مشمول مالیات سالانه می‌ شوند

مقدار مالیات چقدر می باشد؟

در بخش «ذ» میزان معافیت درآمد مشمول مالیات سالانه مستغلات اشخاص فاقد درآمد موضوع ماده 57 قانون مالیات‌ های مستقیم اصلاحی 1380 به مبلغ 57 میلیون تومان می باشد. میزان معافیت درآمد مشمول مالیات سالانه مالیات بر درآمد مشاغل به میزان 75 میلیون تومان تعیین می‌ شود.

همچنین در بخش «ژ» تبصره 5 آمده است. زمین‌ های فاقد اعیانی دارای کاربری مسکونی، اداری و تجاری و باغ‌ ویلا های مجاز با احتساب عرصه و اعیان و واحد های مسکونی که ارزش آن بیش از 35 میلیارد تومان باشد. مازاد بر این مبلغ مشمول مالیات به میزان 2 در هزار می‌ شوند. این مالیات بر عهده شخصی است که در ابتدای سال مالک املاک فوق بوده است.

در بخش 2 این بند آمده است. واحد های مسکونی و باغ‌ ویلا های در حال ساخت مشمول این مالیات نیستند. و باغ‌ ویلا های غیر مجاز تا زمان دریافت پروانه ساخت یا اجرای حکم کمیسیون ماده 99 یا ماده 100 قانون شهرداری‌ ها حسب. مورد مشمول جریمه معادل 2 برابر مالیات باغ‌ ویلا های مجاز خواهند بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا